Historia Firmy

Gaweł Zakład Produkcji Śrub jest firmą rodzinną o długoletniej tradycji, co skutkuje wysoką jakością usług jaką oferuje. Została założona w 1983 roku przez Wiesława Gawła. Siedziba firmy znajduje się w Palikówce położonej w województwie podkarpackim (powiat rzeszowski, gmina Krasne.

Na samym początku swej działalności, w 1983 roku zakład zajmował się przetwarzaniem  metali dla branży budowlanej. W 1991 roku postanowiono skupić się już na  produkcji tylko i wyłącznie elementów złącznych. Chcąc poszerzyć możliwości produkcyjne i zwiększyć kompleksowość swych usług, w 1993 roku zostaje zakupiona linia do pokryć galwanicznych. Powstaje również zakład obróbki cieplnej i galwaniczej.  Od tego momentu następuje dynamiczny rozwój działalności i poszerzanie oferowanego asortymentu. Zakład na przestrzeni lat wprowadzał wciąż nowe produkty, stając się liderem w ich produkcji: od wkrętów samowiercących do montażu okuć z profilami PCV (1996r.), wkręty i śruby ze stali nierdzewnej A2 (1997r.), wkręty koletowane na drucie (2003r.), aż do pokrywanych specjalistyczną farbą do ochrony UV wkrętów nierdzewnych(2004r.). W 2004 roku powstaje nowy kompleks magazynowo biurowy, dzięki któremu wzrosły  możliwości magazynowe do 2500 miejsc paletowych.

Firma powstając została zarejestrowana jako działalność gospodarcza. Wraz z dynamicznym rozwojem firmy i pozyskiwaniem kolejnych kluczowych klientów. W roku 2008 utworzona została Spółka Gaweł Zakład Produkcji Śrub sp. z o.o. na podstawie Aktu notarialnego z dnia 23 stycznia. W związku z tym, dotychczasowa działalność gospodarcza prowadzona pod nazwą Gaweł Zakład Produkcji Śrub została wniesiona aportem do spółki Gaweł Zakład Produkcji Śrub sp. z o.o. w dniu 30.11.2009 roku. Spółka otrzymała nowych wspólników, którymi zostali synowie Wiesława Gawła tj. Grzegorz i Tomasz Gaweł. Natomiast we wrześniu 2012 roku postać prawna GZPŚ Sp. z o.o., została przekształcona w Spółkę Akcyjną.

Powered by: CMS Edito

Realizacja: Ideo

Copyright © Gaweł ZPS

EU